Bestellingen van 12 t/m 15 augustus verzenden we op 16 augustus i.v.m. vakantie
Snelle levering - Vanaf € 75 gratis verzending

Bij vriendelijke bloemen en planten

Heb je een bijenhotel geplaatst? Zorg dan ook voor ‘bij vriendelijke bloemen en planten’. Heb je voldoende voedsel voor de bijen in de buurt, dan heb je een grote kans dat je bijenhotel gebruikt gaan worden.

Bij vriendelijke bloemen en planten als voedselbron voor de wilde bijen

We willen niet te veel werk in de tuin, dus leggen we zogenaamde onderhoudsvrije tuinen aan: tuinen met veel bestrating en zeer weinig bloeiende planten. Het vergroenen van je tuin is daarom noodzakelijk. Je helpt bijen echt door zo veel als mogelijk verschillende bij vriendelijke bloemen en bloeiende planten te zetten. Het meest ideaal zijn inheemse bloemen, planten en bomen die op verschillende tijden vanaf het vroege voorjaar tot en met het late najaar bloeien. Wilde bijen hebben immers die hele periode voeding nodig. Voor meer informatie over inheemse planten kijk dan eens op de site van Planten van hier.

Bloeiers van de lente t/m de herfst

Poot in het najaar bloembollen in je tuin. Heb je een kleine tuin of zelfs maar een balkon, zet ze dan bijvoorbeeld in potten. Voorjaarsbloeiers zorgen al vroeg in het jaar voor voedsel. Voorbeelden hiervan zijn Krokussen, Blauwe druifjes of Sneeuwklokjes. Maar ook de mooie Camassias hebben een grote aantrekkingskracht op bijen.

In onze tuin gonst het van de bijen in het lang bloeiende Kattenkruid (Nepata Faasseenii Walkers Low) en Calamintha nepeta ‘Blue Cloud’. Ook de Geranium Macrorhizum ‘Spessart’ wordt druk bezocht. Deze vaste planten vallen op door hun sterke geur. Maar ook Kogeldistel, Lampenpoetsers gemengd met Verbena en kruiden zoals Rozemarijn en Dille zijn onweerstaanbaar voor de wilde bijen. In het najaar is er nog steeds voedsel met o.a. Anemonen.

Ook bomen en gras zijn van belang

Bij bomen denk dan aan bloesem van fruitbomen maar ook op Wilgen en de heerlijk geurende Lindebomen zijn ze verzot.
Het bijenhotel HighEnd is gemaakt van inheems eikenhout uit Duitsland en afgewerkt met cortenstaal.
Een strak gemaaid gazon is misschien wel mooi, toch is het beter het gras wat langer te laten groeien. Het zal dan gaan bloeien en ook de zaden van wilde bloemen zullen zich op den duur laten zien en dat betekent nectar en stuifmeel. Je kunt door het langere gras paadjes maaien zodat je er toch nog gemakkelijk door heen kunt lopen. Mooi om te zien en in feite minder werk.
Heb je er plaats voor, dan zou je bijvoorbeeld een wilde bloemenweide met inheemse bloemen kunnen inzaaien. Daarbij merken we wel op dat eenjarige planten alleen maar nectar leveren en geen stuifmeel. Twee of meerjarige planten hebben dus altijd de voorkeur. Zo zijn Paardebloemen zijn zeer geschikt. Dit zijn een van de vroegst bloeiende bloemen in de lente die jammer genoeg als onkruid dikwijls snel uit de tuin verwijderd worden. Laat ze dus eens staan.
En als laatste nog dit belangrijke advies: gebruik geen onnatuurlijke (chemische) bestrijdingsmiddelen.
Lees nog meer informatie over het plaatsen van een bijenhotel in onze andere blogs!